Saturday the 8th - Розроблено: у Лабораторії ІОТ ПКНГ ПолтНТУ-2016
Все для Joomla. Беспланые шаблоны и расширения.

124 лютого 2020року у Національному університеті "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" відбувся науково-мистецький захід до Міжнародного дня рідної мови. Активну участь взяли студенти коледжу спеціальності "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа".

4 3

Передерій І.Г., завідувач кафедри українознавства, культури та документознавства, д.і.н.,  виступила з вітальним словом про день, що відзначають щороку 21 лютого, з 2000 року. Про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила у 1999 році в Парижі. Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

2

Яскраво та різноманітно представляли свої країни студенти-іноземці університету: "Нідерланди – країна тюльпанів і вітряків", "Алжир – країна контрастів", "Загадкова Мавританія", "Камерун – країна на озері Чад", "Ліван: загадкове поєднання європейської вишуканості та східного консерватизму", "Судан – перлина Африки", "Таджикистан – країна гір, населена красивим і гордим народом", "Замбія – країна нерозгаданих таємниць".

Мова кожного народу
неповторна і – своя;
в ній гримлять громи в негоду,
в тиші – трелі солов'я.
На своїй природній мові
і потоки гомонять;
зелен-клени у діброві
по-кленовому шумлять.
Солов'їну, барвінкову,
колосисту – на віки –
українську рідну мову
в дар мені дали батьки.
Берегти її, плекати
буду всюди й повсякчас,
бо ж єдина – так, як мати,
мова в кожного із нас!

Оксана Забужко

5
 6

Манжос Анжеліка, під керівництвом Ольги Сидориної, виступила з піснею "Добрий ранок Україно!"

7

Дійсно, всяка мова бідніє від того, що нею не користуються на державному рівні й не спілкуються у побуті. Тому, аби примножити й зберегти рідну мову, нею треба спілкуватися починаючи від колискових і завершувати виступами з високих трибун. Нею варто думати та мріяти, дивуватись і любити. Недарма ж учені довели, що наша генетична пам’ять тісно пов’язана із мовою, яка може прокинутись у генах навіть через кілька поколінь.

8 

mon banner i have a right logo 1349x822 pntu banerBPD 120x60 fb
pedpress studbilet logokcoyo YouTube