Tuesday the 1st - Розроблено: у Лабораторії ІОТ ПКНГ ПолтНТУ-2016
Шаблоны Joomla 3 тут

Буріння свердловин

На сьогоднішній день людству відомо близько ста тисяч різноманітних професій. Професія буровика не належить до кола тих професій, потяг до яких з’являється з дитинства. І все-таки в ній так багато цікавого і надзвичайного, що в переліку престижних спеціальностей вона незмінно займає одне з найпочесніших місць.

Буріння – одна з найдавніших галузей діяльності людства. Багато відомих  діячів займалися питаннями буріння – це   Васко да Гама, М.В. Ломоносов, Д.І. Менделєєв, П.П. Шумілов та інші.

І сьогодні перед буровиками стоять найскладніші задачі. Якщо проникнення в космос для людства вже давно  є цілком реальною справою, то буріння свердловин глибше 12 кілометрів не вийшло поки що за рамки інженерних проектів.

Буровики завжди відрізнялись надзвичайною винахідливістю. Саме життя змушує їх бути такими. Справді, спробуйте керувати колоною бурильних труб глибиною в декілька тисяч метрів або ліквідувати аварію в свердловині, діаметр якої складає два-три десятки сантиметрів, а відношення діаметра до глибини досягає однієї стотисячної!

Забезпечення людства вуглеводнями, водою, твердими корисними копалинами без буріння неможливе.

Полтавський нафтовий геологорозвідувальний технікум, а тепер Полтавський коледж нафти і газу Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка", вже майже 50 років готує висококваліфікованих спеціалістів з буріння свердловин. За цей час утворилася ціла школа полтавських буровиків, відома не тільки в Україні, а й далеко за її межами.  Випускникам коледжу присвоюється кваліфікація техніка з буріння. На виробництві фахівці, які закінчили коледж, можуть займати такі посади:

  • майстер буровий (глибокого, розвідувального, структурно-пошукового буріння);
  • майстер із складних робіт в бурінні свердловин;
  • майстер з ремонту свердловин;
  • завідувач глиногосподарством;
  • начальник установки;
  • начальник дільниці;
  • начальник загону (бурового);
  • технічний керівник геологічної партії.

Випускники коледжу також можуть продовжити навчання у Національному університеті "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка"

bur

mon banner i have a right logo 1349x822 pntu banerBPD 120x60 fb  
pedpress studbilet logokcoyo YouTube  
SCHOLARSHIP Програма Scholarship: підтримка перспективних студентів SQE logo new blue Соціальна програма Scholarship для студентів