День рідної мови
Викладачі української мови Рєзнікова Т.Г. та Кузьменко О.В. зі студентами перших-третіх курсів провели інтерактивний захід «Рідна мово, будь не тільки святом, а насущним хлібом на щодень…».
У світі налічується близько шести тисяч мов, проте майже 40 % з них можуть зникнути. Це величезна загроза для людства, адже кожна окрема мова – це унікальний витвір, геніальний прояв людини.
![]() |
![]() |
Починаючи з 1999 року, світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови. За тривалий час свого існування це свято вже стало традиційним, адже це один із тих днів, коли кожна людина може відчути себе частиною свого великого народу.
Зараз це свято крокує всією планетою, і кожен громадянин будь-якої країни ще більше відчуває свою приналежність до свого народу, народності, нації.
![]() |
![]() |
Для нас, українців, День рідної мови є знаковим святом. На жаль, українська мова також має трагічні сторінки свого розвитку й функціонування. Вона витримала тяжкі випробування – зневажання польською владою, російським царизмом, прагнення знищити її за часів радянської влади. Давню істину – розділяй і владарюй – використали росіяни в 2014 році, коли прийшли “захищати” російськомовних. Достатньо поглянути на карту окупованих територій: найрусифікованіші регіони – це Крим та Донбас. Російське військове вторгнення легше проходило там, де попередньо провели тотальну русифікацію.
Вишукана у розмові інтелектуалів, строга і регламентована у діловодстві, легка і гнучка у бесіді друзів, образно багата, лексично наповнена в літературних творах… Такою постає українська мова перед нами сьогодні.
Будьте допитливими і натхненними – і перед вами відкриються неозорі виднокола української мови.