Проєкт Erasmus+ «LET’S DISCUSS TOLERANCE»
Студенти експлуатаційного відділення коледжу Альона ШАБЛЯ та Семен КЛІМОВ стали учасниками молодіжного обміну за програмою Erasmus+ «LET’S DISCUSS TOLERANCE», що проходив у с. Кожкев, Польщі. Проєкт тривав з 13 по 18 листопада. Країни-учасниці: Словенія, Угорщина, Україна, Литва та Польща.
Основні цілі проєкту полягали у формуванні в учасників чіткого уявлення про толерантність; стимулювання їх уяви у пошуках власного розуміння толерантності; розвиток навичок спілкування з іншими людьми, взаємодії з ними на основі співчуття, співрозуміння, доброзичливості. Нині це серйозна соціальна проблема, тому що людей засуджують і дискримінують за багатьма ознаками. Нетерпимість призводить до того, що люди не почуваються в безпеці, їх пригнічують і стигматизують. Толерантність – саме те, чого не вистачає зараз деяким людям і націям: терпіння, розуміння, дружнього ставлення.
![]() |
![]() |
![]() |
Учасники брали активну участь в інтерактивних заняттях, воркшопах та дискусіях з тем «Toolbox: Tackling intolerance». Цікавою і пізнавальною виявилася екскурсія до Ойцовського національного парку та історичного центру Кракова.
«Толерантні люди більше знають про свої недоліки та переваги; критично ставляться до себе і не прагнуть у всіх бідах звинувачувати інших. Вони не перекладають власної відповідальності на інших. Толерантна людина не ділить світ на два кольори – чорний та білий. Вона не акцентує на розбіжностях між «своїми» та «чужими», а тому готова вислухати й зрозуміти інші точки зору. Почуття гумору і здатність посміятися над своїми слабкими сторонами – особлива риса толерантної людини», - ділиться своїми враженнями після тренінгу Альона.
«Толерантність – це доброзичливе й поблажливе ставлення. Але толерантна людина не повинна бути терпимою до всього, наприклад, до порушення прав людини чи маніпуляцій і спекуляцій. Те, що порушує загальнолюдську мораль, не повинно сприйматися толерантно», - додає учасник проєкту Семен.
![]() |
![]() |
![]() |
Цей проєкт не тільки дав студентам можливість поглибити свої знання з актуальних нині тем, таких як дискримінація, толерантність, а й знайти нових друзів, прокачати свої скіли з англійської мови.
Ми щиро вдячні ГО «Development and Initiative» та координаторці проєкту Катерині Пряжніковій за можливість вперше для Альони та Семена взяти участь у такому надзвичайно мотивуючому молодіжному обміні!