Monday the 21st - Розроблено: у Лабораторії ІОТ ПКНГ ПолтНТУ-2016
Шаблоны Joomla 3 тут

30 квітня у межах відзначення 90-річчя Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» комісією геологічних дисциплін було проведено ІІІ студентський круглий стіл «Геологія. Наука. Практика» з теми «Самоцвіти України» у форматі відеоконференції, учасниками якого стали студенти різних закладів освіти України: Національного університету імені Юрія Кондратюка, Івано-Франківського національного технічного університету та Полтавського коледжу нафти і газу. Тематика круглого столу охопила широке коло питань: від дорогоцінного каміння до декоративного, його генезис, видобуток, використання та екологічні аспекти, пов’язані з розробкою самоцвітної сировини України. Науковий захід об’єднав близько  40  учасників, серед яких – представники адміністрації, викладачі та студенти коледжу.

В Україні ресурсна база більшості самоцвітів, на відміну від декоративного та виробного каменю та за окремими винятками (Клесівське родовище бурштину та Волинське родовище топазу, берилу і п’єзокварцу), на жаль, не сформована. Мінерали-самоцвіти добуваються, здебільшого, кустарним способом любителями самоцвітного каміння, самодіяльними старателями для поповнення своїх колекцій, продажу, виготовлення ювелірних виробів, сувенірів та виробів прикладного мистецтва. 

Тому студентам необхідно було здійснити ретельний пошук та аналіз інформації за обраною темою. Результатом цієї діяльності стали ґрунтовні доповіді та яскраві презентації, що ілюструють цікаві факти про самоцвіти України.

Геологічна конференція 1

Оскільки в геології більшу частину часу займають саме практичні заняття, унаочнення теоретичних знань – один з головних пріоритетів навчання. Хочеться відзначити, що майже всі самоцвіти, про які йшла мова під час засідання круглого столу, наявні у колекціях геологічного музею коледжу, чим ми дуже пишаємося!

Обговорення проблематики круглого столу відбувалось у дружній атмосфері, а запитання, що прозвучали від учасників круглого столу, свідчили про неабиякий інтерес, викликаний тематикою доповідей. Студенти мали можливість розширити власний світогляд, удосконалити навички здійснення наукової роботи під керівництвом досвідчених викладачів, продемонструвати вміння проведення наукової дискусії.

Геологічна конференція

mon banner i have a right logo 1349x822 pntu banerBPD 120x60 fb  
pedpress studbilet logokcoyo YouTube  
SCHOLARSHIP Програма Scholarship: підтримка перспективних студентів SQE logo new blue Соціальна програма Scholarship для студентів