Новини
Коледж продовжує підтримувати тісні зв’язки із виробництвом
Однією із найважливіших економічних проблем України є забезпечення господарства країни паливно-енергетичними ресурсами за рахунок збільшення обсягів видобутку нафти і газу. Успішне вирішення цієї проблеми неможливе без комплексу заходів із забезпечення експлуатаційної надійності нафтогазопромислового обладнання, що використовується при розробці нафтових і газових родовищ та бурінні свердловин, видобуванні й підготовці вуглеводневої продукції.
Саме з цією метою у коледжі відбулася науково-практична конференція з теми: "Шляхи підвищення видобутку газу і газового конденсату на родовищах з низькими пластовими тисками" (на прикладі роботи виробничих об’єктів ГПУ "Полтавагазвидобування") із запрошенням досвідченого фахівця - начальника технічного відділу ГПУ "Полтавагазвидобування" Косякова К.О.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Організаторами заходу стали завідувачі відділення підготовки робітничих кадрів й експлуатаційного відділення, викладачі економічних дисциплін Оніщенко Т.І. та Зотова О.М.
Із вступним словом виступила завідувач відділення підготовки робітничих кадрів Оніщенко Т.І.
![]() |
![]() |
Надзвичайно цікавою і змістовною була доповідь начальника технічного відділу ГПУ "Полтавагазвидобування" Косякова К.О., в якій він широко описав та охарактеризував роботу виробничих oб’єктів УКПГ Східна Полтава та ГС Солоха, а також визначив роль ГПУ "Полтавагазвидобування" з видобутку газу і газового конденсату у Східному нафтогазоносному регіоні на сучасному етапі розвитку нафтогазової галузі України.
З доповідями виступили голова циклової комісії експлуатаційних дисциплін Крицький В.В. ("Проблеми видобутку вуглеводнів у Східному нафтогазоносному регіоні та шляхи їх вирішення"), викладач експлуатаційних дисциплін Магамедов М.С. ("Методи освоєння, інтенсифікації та експлуатації газоконденсатних свердловин на кінцевій стадії розробки родовищ"), викладач економічних дисциплін Зотова О.М. ("Інноваційні технологічні процеси у нафтогазовидобутку") та викладач економічних дисциплін Оніщенко Т.І. ("Техніко-економічне обгрунтування облаштування Скоробагатьківського газоконденсатного родовища для експлуатації низьконапірних свердловин").
Студенти коледжу і ПолтНТУ, які є слухачами відділення підготовки робітничих кадрів, теж виступили з доповідями
- Шепель Олександр (Т-3-1) - "Термогазохімічна дія на привибійну зону свердловини";
- Бондар Артем (ЕН-3-1) - "Термоакустичний вплив на пласт";
- Крутько Дмитро, студент 3-го курсу Інституту нафти і газу ПолтНТУ, - "Технології підвищення нафтовіддачі пластів з використанням хімреагентів".
Наприкінці конференції було обговорено шляхи підвищення продуктивності нафтових і газових свердловин із низькими пластовими тисками та впровадження нових методів інтенсифікації у видобутку вуглеводнів.
На науково-практичній конференції були присутні: методист відділення підготовки робітничих кадрів Андрушкевич В.О., викладачі Зотьєва Г.О., Сидорина О.Г., Фірсуніна Л.В., Храмова Л.М., студенти експлуатаційного відділення та слухачі відділення підготовки робітничих кадрів.