Sunday the 5th - Розроблено: у Лабораторії ІОТ ПКНГ ПолтНТУ-2016
Все для Joomla. Беспланые шаблоны и расширения.

Рідна мово моя, поетична, пісенна,
Пелюсткова і ніжна, як спів солов’я,
Як народу душа: щира, добра, натхненна,
Ти найкраща у світі, бо рідна моя!

9 листопада Україна святкує День української писемності та мови. Адже мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.

IMG 4537

Саме тому 6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому зазначається: "На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: "Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця"".

IMG 4543

Долучилися до святкування й студенти експлуатаційного відділення коледжу.

IMG 4552

Організаторами заходу виступили заступник директора з виховної роботи Височин О.А. та завідувач відділення Зотова О.М.

IMG 4557

Викладачі-словесники Масько Т.Г. та Мироненко В.М. потурбувалися про те, аби літературно-мистецький захід пройшов пізнавально, цікаво та весело для присутніх.

IMG 4559

Студентки Баштова Карина (Т-1-1), Дюміна Анастасія (ЕН-2-2), Нестеренко Аріна (ЕН-2-1), Северін Юлія (ЕН-2-2), Стеценко Олександра (ЕН-2-1) розповіли про історію створення свята, про визначну роль Нестора Літописця як одного із творців найвидатнішої пам'ятки слов'янської культури літопису «Повість минулих літ» для  подальшого розвитку української мови. Не змогли не пригадати і про нелегкі часи, які пережила наша невмируща мова, мужньо знісши і витерпівши наругу наймогутніших ворогів, адже лише віднедавна Україна та її культура святкують своє відродження.  

IMG 4566

Приємно відзначити, що наші студенти гарно знаються у народному фольклорі, адже відгадали всі загадки, правильно назвали усіх видатних діячів, зображених на грошових купюрах, та показали високі знання українських прислів’їв та приказок під час невеликої конкурсної програми під час дійства, а мелодії народних і сучасних українських пісень зігрівали серце та звеселяли душу. Родзинкою заходу став лист-зізнання «Я – Українець!» від студента групи Т-1-1 Шахназаряна Едуарда.

IMG 4596

Дійсно, недаремно у народі кажуть, що слово має велику магічну та рушійну силу. «Вітер гори руйнує, а слово народи підіймає». Тож  любімо рідну мову, дбаймо про мовну культуру, бо наша мова – це наша релігія, наша держава, наша минувшина, наша надія, наше майбутнє.

mon banner i have a right logo 1349x822 pntu banerBPD 120x60 fb
pedpress studbilet logokcoyo YouTube