Friday the 28th - Розроблено: у Лабораторії ІОТ ПКНГ ПолтНТУ-2016
Шаблоны Joomla 3 тут

Екскурсійна та наукова робота студентів-геологів

Є на світі дивовижна наука – геологія. Одна з найцікавіших наук про Землю, її будову, історію розвитку, сучасні геологічні явища, походження мінералів і гірських порід. Відкривати багатства земних надр на користь людства – покликання геологів.

1

Україна – порівняно невеликий за розмірами, але різноманітний за корисними копалинами геологічний регіон світу. З надр України добувають п’ятдесят видів мінеральної сировини. Наша країна входить до числа провідних мінерально-сировинних держав світу, а щодо окремих видів корисних копалин посідає одне з перших місць в Європі.

2

Така багата на корисні копалини країна потребує висококваліфікованих спеціалістів-геологів. Вже більше 50 років Полтавський коледж нафти і газу ПолтНТУ готує таких спеціалістів-геологів, яких знають і цінують майже на всіх підприємствах нафтогазової галузі України, а також за її межами.

3 4

Велике значення для підготовки геологів має перлина нашого коледжу – геологічний музей. Тут перед відвідувачами відкривається чарівний світ мінералів – гірського кришталю, аметистів, агатів і гранатів, топазів та малахіту. Про кожен кристал складені легенди, кожен з них несе в собі якусь таємницю.

 5

Гірські породи, представлені у нашому музеї, відображають геологічні процеси, що відбувалися на поверхні Землі та у її надрах протягом 4,5 мільярдів років. Є унікальні зразки з глибини понад 12 кілометрів, з надглибокої Кольської свердловини, а також зразок з глибини понад 7 кілометрів з найглибшої свердловини в Україні – Семиренківської.

6

Представлена також багата колекція твердих корисних копалин, вуглеводнів та мінеральних вод. Милує око та притягує погляди відвідувачів чудова експозиція "Магія морів та океанів", де представлені сучасні морські організми.

7

Окрім базових зразків з різних регіонів світу (Казахстан, Урал, Якутія, Киргизія, Грузія) значне місце займають зразки гірських порід та мінералів різних геологічних регіонів України, які постійно поповнюються за рахунок знахідок студентів під час геологозйомчих практик.

8

При геологічному музеї коледжу працює студентський геологічний гурток, на засіданнях якого студенти вчаться систематизувати зразки порід, привезені ними з геологозйомчих практик. Разом із керівником працюють над колекцією викопних решток молюсків Середньої Азії, зібрану геологом Фурсовою Ларисою Миколаївною та подаровану нашому геологічному музею. Серед іншого члени гуртка вирощують штучні кристали з мідного купоросу, слухають лекції та переглядають фільми про будову Землі, причини тектонічних рухів, у результаті яких нарощується чи руйнується земна кора, а також про екзогенні геологічні процеси, які змінюють морфологію земної поверхні.

9 10

 

У 2011 році за спонсорської та інформаційної підтримки Nadra Group в Україні започаткований просвітницький проект для учнівської молоді та її наставників «Надра земні, надра духовні». У рамках цього проекту серед загальноосвітніх навчальних закладів було започатковано геологічні гуртки «Цікава геологія», на яких школярі поглиблюють свої знання з природничих наук, беруть участь у змаганнях «Geoquest «Природні багатства України», в олімпіадах, конкурсах, конференціях.

12

У рамках цього просвітницького проекту Полтавський коледж нафти і газу ПолтНТУ планує започаткувати при геологічному музеї коледжу геологічний гурток для школярів м. Полтави «Цікава геологія». Гуртківці матимуть змогу поглиблено вивчати предмети природничого циклу, брати участь у вікторинах, експедиціях по геологічних пам’ятках Полтавщини, заслуховувати лекції, готуватися до участі у Міжнародних та Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах, семінарах-практикумах на геологічну тематику.

Усі, кого зацікавив цей проект, запрошуємо до співпраці. Контактна особа Тацій Оксана Олексіївна (тел. 0505688097), електронна пошта geolog.pkng.@gmail.com.

mon banner i have a right logo 1349x822 pntu banerBPD 120x60 fb
pedpress studbilet logokcoyo YouTube